Licencja na wychowanie: Lekcja feminizmu (64)

Licencja na wychowanie

odc. 64: Lekcja feminizmu

6.5/10
serial komediowy Polska 2010   od 12 lat
Występują:Jolanta Fraszyńska, Joanna Orleańska, Cezary Kosiński, Dariusz Wiktorowicz
Reżyseria:Jakub Miszczak
W skrócie:Bartek dostaje od dziadka drogi zegarek. Paweł przypomina sobie, że i on otrzymał przed laty od swojego dziadka taki prezent. Postanawia odnaleźć pamiątkowy zegarek i oddać go do naprawy.

Oglądaj w telewizji

Data Godzina Stacja
czwartek, 23 listopada
pojutrze
3:50 TVP 2

Opis

Współczesny portret dwóch małżeństw, które mają krańcowo różne poglądy na wychowanie dzieci. Nowocześni Leszczyńscy wprowadzają własny model wychowania, Barańscy zaś powielają schematy własnych rodziców. Weronika (Joanna Pierzak-Orleańska) i Paweł (Cezary Kosiński) Leszczyńscy wychowują 15-letnią Wiktorię (Marta Bitner), która jest córką z pierwszego małżeństwa Weroniki. Ich wspólnym dzieckiem jest 8-letni Bartek (Mikołaj Ściobłowski). Weronika poświęca się robieniu kariery, a domem zajmuje się Paweł. Roma (Jolanta Fraszyńska) i Ryszard (Dariusz Wiktorowicz) Barańscy mają czworo pociech: 18-letniego Łukasza (Bruno Jasieński), gimnazjalistkę Marysię (Ivett Bednarska), rówieśnicę Wiktorii oraz 11-letnią Magdę (Agata Szafrańska) i dwuletniego Mateusza. Głową rodziny i jedynym żywicielem jest Ryszard, pracownik firmy Maxtech, w rolę gospodyni domu wciela się Roma.

W tym odcinku

Bartek dostaje od dziadka drogi zegarek. Paweł przypomina sobie, że i on otrzymał przed laty od swojego dziadka taki prezent. Postanawia odnaleźć pamiątkowy zegarek w piwnicy i oddać go do naprawy. Barańscy poznają swoją nową sąsiadkę, panią Różę. Okazuje się, że kobieta jest wojującą feministką i regularnie bierze udział w demonstracjach o prawa kobiet. Aktywistka podburza Romę przeciwko mężowi.

Występują (pokaż wszystkich)

Twórcy (pokaż wszystkich)

Zobacz także