Kobieta na krańcu świata (6)

Kobieta na krańcu świata

sezon 9 odc. 6

serial dokumentalny Polska 2017   od 12 lat
W skrócie:Podróżniczka wyrusza do Pakistanu, gdzie spotyka się z członkiniami plemienia Kalaszów. To jedyna niemuzułmańska społeczność w kraju. Kobiety same wybierają sobie mężów, istnieją tu też wolne związki.

Oglądaj w telewizji

Data Godzina Stacja
niedziela, 22 października
dziś
16:30 Travel

Opis

Martyna Wojciechowska po raz dziewiąty wyrusza w świat, by poszukać kobiet, które opowiedzą jej fascynujące historie. Tym razem odwiedza Amerykę Południową, Azję i Europę. Zawita do Malezji, Mongolii, Pakistanu, Japonii, Boliwii oraz Belgii.

W tym odcinku

Martyna Wojciechowska wyrusza do Pakistanu, gdzie spotyka się z członkiniami plemienia Kalaszów. To jedyna niemuzułmańska społeczność w tym kraju, ostatni potomkowie mieszkańców starożytnego Kafiristanu, którzy zamieszkują ziemie znajdujące się na pograniczu dzisiejszego Pakistanu i Afganistanu. Przetrwało ich jedynie około czterech tysięcy. Kalaskie kobiety same wybierają swoich mężów, a kiedy ci nie traktują ich dobrze lub w związku się nie układa, odchodzą, by poszukać nowego partnera. U Kalaszów dopuszczalne są również wolne związki, zabronione w jakiekolwiek innej pakistańskiej społeczności.

Twórcy (pokaż wszystkich)

Zobacz także