Detektyw Monk (2)

Detektyw Monk

sezon 2 odc. 2

(Monk: Mr. Monk Goes to Mexico)

serial kryminalny USA 2003   od 12 lat
Występują:Tony Shalhoub, Bitty Schram, Ted Levine, Jason Gray-Stanford
Reżyseria:Ron Underwood
W skrócie:Monk bada sprawę śmierci mężczyzny, który rozpłynął się w powietrzu podczas skoku ze spadochronem. Ktoś ciągle przeszkadza detektywowi w śledztwie.

Oglądaj w telewizji

Data Godzina Stacja
nie znaleziono żadnej emisji

Opis

Druga część przygód detektywa z wydziału zabójstw w San Francisco - Adriana Monka. Mężczyzna, specjalista od oględzin miejsca zbrodni, jest obdarzony dobrą pamięcią, niezwykłą logiką i umiejętnością łączenia faktów, których nikt oprócz niego by nie skojarzył. Cierpi na nerwicę natręctw, która objawia się m.in. wstrętem do kontaktu fizycznego z innymi osobami. W powrocie do stanu psychicznej równowagi pomaga mu pielęgniarka Sharona Fleming (Bitty Schram). Detektyw Monk rozwiązuje niezwykle skomplikowane zagadki kryminalne i tym samym staje się niezastąpiony dla byłego szefa kapitana Lelanda Stottlemeyera.

W tym odcinku

Chip Rosatti - syn biznesmena z San Francisco - wygrywa podczas wakacji w Meksyku skok ze spadochronem. Niestety spadochron nie otwiera się w czasie lotu. Chłopak spada i ginie na miejscu. Lokalny koroner, doktor Madero, stwierdza zadziwiającą przyczynę śmierci - utonięcie w powietrzu... W płucach ofiary stwierdzono bowiem obecność wody. Burmistrz San Francisco, który przyjaźni się z ojcem zmarłego chłopaka, wysyła na miejsce wypadku detektywa Monka. Śledztwo wykazuje, że ktoś manipulował przy spadochronie. W dodatku ktoś kilkakrotnie usiłuje przejechać detektywa ciężarówką. Meksykańska policja odkrywa, że w przeszłości zdarzył się już podobny przypadek zgonu. Podejrzenie pada na doktora Madero. Wychodzi też na jaw, że linka przy spadochronie Chipa została przecięta.

Występują (pokaż wszystkich)

Twórcy (pokaż wszystkich)

Zobacz także