Czterej pancerni i pies (9/21)

Czterej pancerni i pies

sezon 1 odc. 9/21

serial wojenny Polska 1968   od 7 lat
Występują:Janusz Gajos, Franciszek Pieczka, Tadeusz Fijewski, Włodzimierz Press
Reżyseria:Konrad Nałęcki
W skrócie:Czereśniak podejmuje decyzję o wysłaniu do brygady pancernej syna. Podróżują w kierunku Gdańska. Tomek ma ukryty karabin i muszą uciekać. Przebierają się w porzucone mundury Wehrmachtu.

Oglądaj w telewizji

Data Godzina Stacja
nie znaleziono żadnej emisji

Opis

Historia załogi czołgu "Rudy" i psa Szarika. W polskiej dywizji pancernej spotykają się ze sobą: wracający z syberyjskiej tułaczki Janek Kos (Janusz Gajos), zbiegły z Wehrmachtu Ślązak Gustlik Jeleń (Franciszek Pieczka), wychowany w ZSRR syn powstańca styczniowego Olgierd Jarosz (Roman Wilhelmi) oraz Gruzin Grigorij Saakaszwili (Włodzimierz Press). Razem znoszą trudy żołnierskiego życia, przechodzą chrzest bojowy i docierają aż do Berlina. Pomimo zarzutów fałszu historycznego i komunistycznej propagandy, serial jest wciąż oglądany przez coraz młodsze pokolenia widzów.

W tym odcinku

Stary Czereśniak wraz synem Tomkiem kończy budowę swojego domu. Rozmowa z innymi wojskowymi o sytuacji na froncie sprawia, że podejmuje decyzję o wysłaniu do brygady pancernej syna Tomasza. Ojciec i syn wspólnie podróżują w kierunku Gdańska - najpierw rowerami, a potem barką wraz z kapralem Wichurą. Gdy okazuje się, że Tomek ma ukryty karabin muszą uciekać. Ponieważ w lesie w ich ubrania przebierają się Niemcy, ojciec i syn muszą założyć porzucone mundury Wehrmachtu. Wkrótce aresztuje ich jednak radziecki oddział i jako jeńcy docierają do Gdańska. Tam rozpoznaje ich załoga "Rudego", dzięki czemu odzyskują wolność. Dowódca brygady zgadza się, by Tomek został przydzielony do załogi czołgu.

Występują (pokaż wszystkich)

Twórcy (pokaż wszystkich)

Zobacz także