Amerykanin

5.8/10 6.3/10

(The American)

DRAMAT KRYMINALNY USA 2010   od 16 lat
Występują:George Clooney, Violante Placido, Thekla Reuten, Paolo Bonacelli
Reżyseria:Anton Corbijn
W skrócie:Jack zajmuje się konstruowaniem broni na zlecenie. Niedawno musiał zabić swoją ukochaną, która dowiedziała się o jego profesji. Postanawia, że następne zlecenie będzie jego ostatnim.
Było, ale z wdziękiem George'a Clooneya wydaje się świeże jak nigdy: płatny morderca chce porzucić profesję, ale ma jeszcze do wykonania ostatnie zlecenie, co nieoczekiwanie komplikuje mu życie.
Konrad J. Zarębski, Gazeta Telewizyjna

Oglądaj w telewizji

Data Godzina Stacja
środa, 22 listopada
za 4 dni
21:00 FilmBox Extra HD
czwartek, 30 listopada
za 12 dni
0:25 FilmBox Extra HD

Opis

Jack (George Clooney) zajmuje się konstruowaniem broni na zlecenie. Podczas urlopu z ukochaną Ingrid (Irina Björklund) zostaje zaatakowany przez snajpera. Udaje mu się go zabić. Jest jednak zmuszony pozbyć się też świadka zdarzenia, swojej kochanki. Niedługo później otrzymuje kolejne zlecenie od swojego współpracownika, Pavla (Johan Leysen). Ma skonstruować karabin snajperski dla tajemniczej Mathildy (Thekla Reuten). Udaje się do małego miasteczka Castelvecchio we włoskiej Abruzji, gdzie poznaje księdza Benedetto (Paolo Bonacelli) i prostytutkę Clarę (Violante Placido). Pod ich wpływem postanawia, że będzie to jego ostatnie zadanie. Nie wszystko idzie jednak po jego myśli. W roli głównej wystąpił laureat Oscara, George Clooney.

Występują (pokaż wszystkich)

Twórcy (pokaż wszystkich)